כדאי להכיר

ייפוי כוח מתמשך imageייפוי כוח מתמשך image

                                                       

כדאי להכיר – ייפוי כוח מתמשך-


אלברט אינשטיין אמר "לעולם אינני חושב על העתיד; הוא מקדים לבוא דיו." 

היום אציע לכם דווקא לחשוב על העתיד, ולקנות לעצמכם שקט מפני הלא נודע. 

אז מה זה בכלל יפוי כוח מתמשך? 

כל אדם כשיר מעל גיל 18 יכול למנות לעצמו מיופה כוח – אדם אחד (או יותר) שיוכל לקבל עבורו החלטות בעתיד, אם חלילה לא יוכל עוד לעשות זאת בעצמו מאחר ומצבו השתנה לרעה (מפאת מחלה, דימנציה וכו'). 

מטרת ייפוי הכוח היא לאפשר לאדם להבטיח את התממשות רצונותיו בתחום העניינים האישיים, הרפואיים והכלכליים מבלי התערבות של גורמים חיצוניים שלא מונו באופן מפורש על ידו (למשל – מינוי אפוטרופוס, דבר אשר עלול לקחת זמן, פנייה לבית משפט, פרוצדורות, אגרות וכו' על כל המשתמע מכך).  

חתימה על המסמך החשוב הזה, תקנה לך ביטחון ושקט שהרי אתה זה שבחרת בעצמך את האדם שידאג לענייניך וינהל אותם בדיוק כפי שהיית רוצה שיתנהלו. 

ייפוי הכוח ייכנס לתוקף אך ורק אם ייקבע ע"י גורם מוסמך שאיבדת את יכולתך לקבל החלטות ולנהל את ענייניך בעצמך.  


משרד עו"ד רפי מנחם- מוסמך בעריכת ייפוי כוח מתמשך. 

ייפוי כוח מתמשך במחיר הוגן ומיוחד! החל מ-1,490 ₪ פלוס מע"מ

vnvnbnvbn

נקודות חשובות על ייפוי כוח מתמשך 

 • ייפוי כוח מתמשך זהו מסמך משפטי, לפיו, אדם בריא, יכול לבחור ולמנות (נקרא – ממנה) את מי שהוא סומך עליו שיטפל בו בהמשך חייו, כאשר מצבו הבריאותי ישתנה לרעה, בעניינים אישיים, רפואיים ורכושיים.

 • "הממנה" בוחר מרצונו בשלב בו הוא כשיר, מי יטפל בענייניו וכיצד יראו חייו אם וכאשר מצבו ישתנה לרעה (הידרדרות במצבו). כלומר כאשר כושר השיפוט שלו יפגע והוא כבר לא יהיה כשיר. 

 • במסגרת ייפוי הכוח יכול אותו אדם לקבוע מראש הנחיות למיופה הכוח כיצד לנהוג ואילו החלטות לקבל והוא יכול גם להשאיר למיופה הכוח את שיקול הדעת המלא בקבלת ההחלטות.

 • הממנה מחליט האם ייפוי הכוח יהיה בתוקף רק אם ייערך בהתאם למפורט בדף זה. 

 • ניתן למנות את אותו מיופה הכוח לכל העניינים הרצויים (כלכליים, אישיים, רפואיים), וניתן גם למנות מספר מיופי כוח. ניתן להחליט על מינוי מיופה כוח חליפי למקרה שמיופה הכוח הראשון לא ירצה או לא יוכל לפעול. ניתן וכדאי לקבוע אם מיופי הכוח יפעלו במשותף או בנפרד, מהו היקף הסמכויות והאחריות של כל אחד מהם וכן מי יכריע במקרה של מחלוקת ביניהם. 

 • מיופה הכוח חייב להסכים למינויו על ידי הממנה ולא ניתן להכריח אותו לשמש מיופה כוח.

 • ייפוי הכוח ייכנס לתוקפו רק אם ייקבע ע"י גורם מקצועי מוסמך שהאדם הממנה אינו כשיר עוד לקבל החלטות בעצמו.
מחירו של ייפוי הכוח תלוי במספר פרמטרים, ביניהם ניתן למצוא:

 • מורכבות ייפוי הכוח המתמשך- ככל שייפוי הכוח המתמשך מורכב יותר ודורש הסדרה של מספר רב של נושאים, כך הסבירות שעלות עריכתו תהא גבוהה יותר.
 • רמת המקצועיות וההכשרה של עורך הדין- חשוב לציין כי לא כל עורך דין יכול לערוך ייפוי כוח מתמשך- המחוקק קבע כי רק עורך דין אשר עבר הכשרה מיוחדת בנושא ואין לו עניין אישי בייפוי הכוח, מוסמך ויכול לערוך ולטפל בייפוי הכוח. 
 • זמן העבודה הדרוש- בטרם עורכים וכותבים את ייפוי הכוח המתמשך, נדרשת הכנה, פגישות, תיקונים והתייעצויות.
 • עלות ייפוי כוח מתמשך במשרדי הינה מהאטרקטיביים ומהטובים שיש להציע. מוזמנים לבדוק!
ייפוי כוח מתמשך במחיר הנמוך ביותר-
המחיר של ייפוי הכוח המתמשך במשרדנו הינו מההוגנים ביותר, נמוכים ביותר ומהאטרקטיביים שקיימים.
מה שבטוח הוא- העלות נמוכה מהתועלת.
ובכל זאת, ברוב המשרדים מחיר עריכת ייפוי כוח מתמשך עולה לעיתים כמה אלפי שקלים, תלוי במורכבות המקרה (המחיר נע בין 3,000-7,000 ש"ח), אין מחיר אחיד בשוק וכל משרד גובה סכומים אחרים.
במשרדנו תקבלו את המחיר הטוב ביותר עבור עריכת ייפוי הכוח- באחריות!עו"ד רפי מנחם הינו בעל הסמכה לעריכת ייפוי כוח מתמשך ובעל ניסיון רב בתחום.
אוזן קשבת, שירות מקצועי ואדיב וליווי של הלקוח עד לתוצאה הרצויה והטובה!
חשוב להבין כי ייפוי כוח מתמשך עשוי לפתור להורה וילדיו וגם לקרובי משפחתו בעיות רבות בכל הקשור לטיפול בנכסים, כספים, בנקים, עניינים רפואיים ועוד.
כל עוד הממנה כשיר וצלול, ייפוי הכוח לא נכנס לתוקף. ייפוי הכוח ייכנס לתוקפו ברגע שייקבע ע"י גורם מקצועי מוסמך שהממנה אינו כשיר לקבל החלטות בעצמו. 
התשובה היא- לא! רק עורך דין שעבר הסמכה ספציפית בנושא ייפוי כוח מתמשך מוסמך לערוך ולחתום על ייפוי הכוח.
משרדי מוסמך ע"י האפוטרופוס הכללי לעריכת ייפוי כוח מתמשך, הנחיות מקדימות לצורך מינוי אפוטרופוס ומסמך הבעת רצון על פי החוק.